Průmyslováci (se) umí bavit!

Talentovaní i netalentovaní, každopádně ochotní nacvičovat v době svého volna s úmyslem pobavit ostatní si zasloužili potlesk publika. A ten zazněl v zaplněném sále děčínského divadla několikrát.

Již podruhé se poslední den před vánočními prázdninami sešla pospolu celá průmyslová škola na divadelním představení nazvaném prostě Vánoční besídka.

Studenti dramatického kroužku (omlazeni i prváky) si připravili až dvacet (!) minutových her plných nadsázky, aby uvolnili atmosféru. Přesto si diváci doplnili poznatky z historie a její následky – např. kam přivedla lenost rodiny praotce Čecha, nebo jak skončil vynucený doprovod Žofie, manželky Františka Ferdinanda v Sarajevu. Scénky se rychle střídaly, herci měnili role, zpaměti pronášeli své repliky, až dospěli k náročné adaptaci pohádky O Sněhurce, kterou cimrmanovsky rozebrali s "odborníkem" z péče    o dítě. Ovšem nechyběla ani vážná hudební vystoupení. Přesvědčili jsme se, že známý kytarista Jirka či zpěvačka „Adele“ (oba známe již z minulého roku) svá nadání stále rozvíjejí. To vše uváděl nový moderátor, ba i pohotový improvizátor Viktor.  

V druhé části vystoupení jsme měli možnost zhlédnout z amatérského filmu, jak se „žije“ na Letné. Dostali jsme se okem kamery před školu i do prostor budovy, v tělocvičně se nám míhaly před očima kotouly studentů na švédské bedně, anebo nácvik předtančení na maturitní ples. Film byl živě vystřídán krátkou rytmickou taneční produkcí, hudebními vystoupeními sólistů. Příjemně se poslouchal kytarista       i něžná hráčka na dechové nástroje, překvapil mladý mužský sbor, dokonce se četla vyspělá literární povídka možná budoucího spisovatele… Leckdo by si myslel, že si divadlo pronajala umělecká škola!

Myslím, že všichni odcházeli svátečně naladěni.