Do světa elektromobility

 Ve středu 9. května se skupina strojařů a elektrotechniků zúčastnila exkurze do Drážďan. Hlavním bodem programu byla návštěva Skleněné manufaktury VW (Gläserne Manufaktur), kde se od dubna 2016 vyrábí nový e-Golf.

Porucha vlaku, do kterého jsme měli přestoupit v Bad Schandau, nás přiměla změnit plán cesty. Pokračovali jsme do Sebnitz, odtud do Pirny a po trojnásobném přestupování jsme nakonec dorazili do hlavního města spolkové republiky Sasko – do Drážďan. Díky této oklice jsme si z oken vlaku prohlédli místa, kam při cestách do Německa zamíří málokdo.

V Drážďanech nás čekala prohlídka Skleněné manufaktury. Unikátní je už samotná budova manufaktury, která je ukázkou dokonalého designu a do detailu promyšlené organizace. Spíš než továrnu připomíná obrovskou galerii, koncertní sál nebo luxusní nákupní centrum.

Při komentované prohlídce jsme prošli všechny tři výrobní okruhy a krok za krokem jsme sledovali montáž elektromobilů. Na závěr návštěvy jsme si prohlédli některé konceptuální vozy i sériově vyráběná auta, do kterých jsme měli možnost usednout, obdivovat dokonalý interiér, ale i nahlédnout pod kapotu...