Děčínské firmy potřebují kvalifikované techniky

V pondělí 11. 2.  2019 se v aule naší školy na Letné uskutečnila tisková konference za přítomnosti zástupců médií, strojírenských firem Chart Ferox a.s., RYKO a.s. a významných hostů, kterými byli pánové primátor Statutárního města Děčín Jaroslav Hrouda, člen rady města Ondřej Smíšek a ředitel OHK Jiří Štajner.

Tisková konference vzešla z iniciativy Okresní hospodářské komory, která tímto reaguje na volání zejména strojírenských firem po kvalifikovaných pracovnících, absolventech děčínské průmyslovky.

Cílem konference bylo rozšířit do povědomí žáků 9. tříd základních škol a jejich rodičů možnost studia oborů Strojírenství a Technického lycea, ale i dalších oborů průmyslovky. Našim absolventům děčínské firmy nabízejí možnost pracovat za velmi výhodných finančních podmínek a řadu dalších atraktivních zaměstnaneckých benefitů.

Setkání v aule bylo zpestřeno předvedením robotů, kterými se žáci průmyslovky zabývají v rámci projektu Moderní škola pod vedením Ing. Moce a auta na elektrický pohon s dobíjením akumulátoru z vodíkového palivového článku, které postavili žáci prvního a druhého ročníku, zapojení do projektu H2AC4school ve spolupráci s Dopravní fakultou ČVUT v Děčíně.

(Ing. Dlask)

Fotografie v průběhu konference pořídil A. Vanžura (Děčínský deník):