Ekonomická olympiáda 2020/21

Ekonomická olympiáda 2020/21

Jako každý rok, tak i v tomto školním roce se studenti prvního až čtvrtého ročníku naší školy z oboru Provoz a ekonomiky dopravy, zaměření Logistika zúčastnili v termínu 23. 11. – 4. 12. 2020 školního kola Ekonomické olympiády, které vzhledem k epidemiologické situaci proběhla plně online.

Do letošního již pátého ročníku se zapojilo celkem 339 škol z celé České republiky. Své znalosti z oblasti mikroekonomie, makroekonomie, finanční gramotnosti, dějin ekonomického myšlení, mezinárodní ekonomie i aktuálního dění a hospodářské politiky si prověřilo 15 552 studentů.

Do krajských kol letos postoupilo 1 195 z celé republiky a mezi nimi jsou i studenti z naší školy, a to: Lukáš Krejčí z 1T, Andrea Urbanová a Josef Novák, oba z 4T, kterým moc gratulujeme a budeme jim držet palce v krajském kole, jenž se uskuteční 16. března 2021 opět online.

Ing. Hana Novotná