Search
Close this search box.

Zážitková exkurze – Škola suché výstavby RIGIPS

Dne 30. 4. 2024 se žáci druhého ročníku oboru stavebnictví zúčastnili zážitkové exkurze ve „Škole suché výstavby Rigips“, která sídlí přímo vedle závodu na výrobu sádrokartonových desek Rigips v Horních Počaplech u Mělníka.

Žáci se pod vedením zkušené lektorky v úvodní teoretické části seznámili s výrobním sortimentem závodu a s možnostmi uplatnění suché výstavby na stavbách v závislosti na plnění požadavků z hlediska požární odolnosti, vzduchové neprůzvučnosti, vlhkostního zatížení a z hlediska statiky konstrukcí. Poté byli obě třídy rozděleny do skupin, které se v jednotlivých činnostech prostřídaly. Žákům tak bylo umožněno shlédnout ve výrobním závodě linku, kde se zhotovují sádrokartonové desky a jejich nakládku do kamionu, a to vše s odborným výkladem další zkušené lektorky. Pod vedením třetí lektorky absolvovali vzdělávací blok, který byl zakončen testem prostřednictvím platformy pro vzdělávání Kahoot. Největší úspěch u žáků měla ovšem aktivita v učebně pro praktickou část, kde si pod vedením zkušeného mistra sádrokartonáře vlastnoručně vybudovali sádrokartonovou konstrukci.

Prakticky celou dobu jednotlivé skupiny formou plnění různých úkolů mezi sebou soupeřili a na konci byla jejich snaha vyhodnocena a nejlepší skupiny byly odměněny zajímavými cenami dle vlastního výběru.

Žákům i pedagogickému doprovodu se zážitková exkurze velmi líbila a rádi bychom poděkovali lektorům a technikům ze Školy suché výstavby Rigips za perfektně připravený den.

Ing. Alžbeta Bublová

Sdílet:
Nejnovější příspěvky